Jakie zabawki kreatywne dla dziecka

Czy wiesz, że od chwili, gdy noworodek po raz pierwszy otworzy oczy, uczy się?

Już od najmłodszych lat Twoje dziecko jest świadome otoczenia. Mózg rozwija się w zdumiewającym tempie i mniej więcej trzykrotnie zwiększa swój rozmiar od momentu urodzenia do trzeciego roku życia. W rezultacie małe dzieci są nieskończenie ciekawe, wykorzystując swoje pięć zmysłów do nawiązywania kontaktów, rozwijania, zrozumienia i poznawania otaczającego ich świata.

Często rodzice zdają sobie pytania – jakie zabawki kreatywne dla dziecka wybrać , aby lepiej się rozwijało, ćwiczyło motorykę małą i przy okazji miało mnóstwo zabawy ? Najlepsze zabawki kreatywne dla dzieci to takie , aby w każdym wieku uczyć przez zabawę.

Jakie zabawki kreatywne dla niemowląt: od 0 do 12 miesięcy

Mogą wyglądać, jakby nie robiły wiele, ale dla dzieci w takim wieku są ogromną nauką .Maluchy są wyczulone na wszystko, co ich otacza; tekstury poduszki o którą się opierają, dźwięk głosów rodziców, a nawet zapach jedzenia unoszący się z kuchni! W rezultacie najlepsze zabawki dla niemowląt są często sensoryczne. Są jasne, hałaśliwe, teksturowane i zaprojektowane tak, aby zachęcić dziecko do aktywnego odkrywania za pomocą oczu, palców, nosa i ust. Świetne zabawki kreatywne dla niemowląt to:

  • Zabawki muzyczne
  • Zabawki, takie jak grzechotki
  • Zabawki sensoryczne – Maty do zabawy z przedmiotami do odczucia, piłki sensoryczne i gimnastyka dla dzieci są idealne, aby zachęcić dziecko do sięgania, rozciągania i dotykania.
  • Łamigłówki dla dzieci – Oczywiście, w tak młodym wieku, puzzle muszą być proste, jak na przykład sortowanie podstawowych kształtów. Pomagają one dziecku w nawiązywaniu podstawowych połączeń i rozwiązywaniu prostych problemów przestrzennych.

Jakie zabawki kreatywne dla niemowląt: od 1 do 2 lat

Gdy maluch stanie na nogach, jego możliwości odkrywania świata są znacznie większe i stale uczą się nowych rzeczy. Maluchy uczą się mówić i koncentrować się na opanowaniu umiejętności motorycznych, używając klocków, naciągając duże koraliki, używając narzędzi młotkowych i bawiąc się sorterami kształtów i np ciastoliną.

Maluchy czerpią wielką inspirację z zabawek takich jak:

  • budowanie różnych konstrukcji – pobudza to zdolności motoryczne, ale także pomaga dzieciom w pomysłowym odkrywaniu rzeczywistości
  • Kreatywna zabawa – proste zestawy do zabawy, fantazyjne kostiumy pomogą Twojemu maluchowi dowiedzieć się więcej o świecie, w którym żyją, i wykazać się kreatywnością!
  • Wypełnianie, nalewanie, układanie i sortowanie zabawek – tego typu zabawy kreatywne zachęcają małe dzieci do eksperymentowania i rozwijania umiejętności motorycznych