Jak ciekawie zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dzieci w domu ?

Jako rodzice bardzo często zastanawiamy się jaki prezent na urodziny dla dziecka wybrać? Czy Twoje dziecko chciałoby świętować swoje urodziny, urządzając domową imprezę ze wszystkimi przyjaciółmi? Czy to czasami nie jest tak , że domowe kinder party to wspaniały prezent na urodziny dla dziecka.

Zapewne ​​zastanawiasz się, jak zaplanować takie przyjęcie – atrakcje, jedzenie, listę gości i jak przesiać mnóstwo tematów urodzinowych, aby urzeczywistnić ten wyjątkowy dzień? Ten wpis pokaże Ci dokładnie, jak urządzać niesamowite przyjęcia urodzinowe dla dzieci w domu oraz jak zorganizować czas tak , aby żadne dziecko nie wyszło z imprezy znudzone. Podpowiemy również jak przygotować kreatywny prezent dla dziecka.

Najważniejszy jest plan:

1. Na początek ustaw sobie budżet urodzinowy – będzie Ci dużo łatwiej wybrać kierunek przyjęcia.

2. Kolejnym i chyba najważniejszym etapem jest stworzenie listy gości.

3. Wybierz motyw przewodni przyjęcia – lub podpytaj dziecko o czym marzy.

4. Zaplanuj krok po kroku atrakcje oraz harmonogram przyjęcia.

5. Oraz opracuj szczegóły imprezy krok po kroku ( zaproszenia , dekoracje , jedzenie ,tort ).

Myślę, że najważniejszą rzeczą o której należy pamiętać organizując przyjęcie urodzinowe jest sam fakt tego ,że dla dziecka ma to być przede wszystkim zabawa, oraz wyjątkowy czas spędzony ze swoimi przyjaciółmi. To sprawi, że poczują się wyjątkowo i będą pamiętać ten czas przez długie lata. Jako mama uważam, że przyjęcia urodzinowe powinny koncentrować się na zajęciach, które dzieci mogą robić razem, – wykluczyłabym elementy rywalizacji – nie każde dziecko dobrze sobie z tym radzi. Rozważając motyw imprezy zastanów się nad tym jakie zabawy z dziećmi w domu można robić, ale zanim to zrobisz jest kilka rzeczy, które warto przemyśleć.

Krok 1. Budżet. Ustal budżet urodzinowy. Urodziny dla dzieci nie muszą być drogie. Oto kilka wskazówek jak zredukować koszty ale nie atrakcje. Sam wymyśl gry, zajęcia oraz zabawy kreatywne – to tego wcale nie trzeba wynajmować animatora. Zaplanuj imprezę po południu i zaoferuj przekąski i tort urodzinowy zamiast posiłku. Miejsce w którym będę odbywała się impreza udekoruj balonami oraz ręcznie robionymi ozdobami. Zawsze możesz poprosić solenizanta o pomoc w przygotowaniach, będzie to dla świetna zabawa a jednocześnie rozwój motoryki małej .

Krok 2. Lista Gości. Stwórz listę gości. Lista gości, którą Twoje dziecko chce zaprosić ma wpływ na rodzaj przyjęcia które chcesz zorganizować. Im większa liczba gości tym więcej miejsca będzie potrzeb na gry i zabawy. Posiadanie ogródka lub pobliskiego parku z którego można skorzystać jest świetnym rozwiązaniem na większe imprezy (o ile jest pogoda ). Kilka rzeczy do rozważenia: Czy trzeba zapraszać całą klasę lub grupę przedszkolną? Dla przedszkolaków może być trudno pamiętać aby nie rozmawiać o przyjęciu w przedszkolu. Dzieci, które nie zostały zaproszone mogłyby się poczuć urażone i byłoby im przykro. Warto zastanowić się nad tym, czy nie zorganizować małego poczęstunku właśnie w przedszkolu i celebrować ten wyjątkowy dzień z całą grupą. Będzie to wspaniały prezent dla dzieci w przedszkolu, ponieważ nikt nie poczuje się pominięty. Kolejną zagwozdką z którą muszą zmierzyć się rodzice jest pytanie, czy trzeba odwzajemniać zaproszenia na urodziny? Moim zdaniem absolutnie nie. To, że Kasia zorganizowała wielką imprezę i zaprosiła całą klasę, a Twoje dziecko wzięło w niej udział, nie oznacza, że ​​musisz zaprosić Kasię jeśli Twoje dziecko zdecyduje się zorganizować mniejsze przyjęcie. Musisz stworzyć taką listę gości, która będzie odpowiednia dla Twojego dziecka i będzie obejmować jego najbliższy krąg przyjaciół. Jest jeden wyjątek! Jeśli twoje dziecko jest w szkole podstawowej, a twoja lista gości obejmuje wszystkich oprócz 1 lub 2 dzieci z jego klasy, sugeruję, abyś ich również zaprosił. (Zawsze wyobrażam sobie, jak by się czuło moje dziecko, gdyby to ono zostało wykluczone z zabawy.)

Krok 3. Ustaw datę i godzinę imprezy. Pamiętaj że nigdy nie znajdziesz daty i godziny która pasuje wszystkim. Sugeruję skonsultowanie się z mamami 1 lub 2 najlepszych przyjaciółek lub przyjaciół Twojego dziecka, aby upewnić się, że wybierasz ramy czasowe, które im odpowiadają, a następnie ustalisz swoje plany. Jak długo takie przyjęcie powinno trwać? Jednym z największych błędów, jaki popełniają ludzie podczas planowania imprezy, jest to, że trwa ona zbyt długo! Myślę, że lepiej jest zorganizować krótszą ale ciekawą imprezę. Dobra ogólna wytyczna to 90 minut lub mniej dla przedszkolaków i 2-3 godziny dla dzieci w szkole podstawowej.

Krok 4. Wybierz motyw urodzinowy Wybranie motywu przewodniego imprezy na pewno ułatwi też organizację zabaw dla dzieci. Przedszkolaki są w idealnym wieku, by urządzać dziecięce przyjęcia urodzinowe w domu! Uwielbiają, gdy ich przyjaciele przychodzą, grają w gry i są zachwyceni imprezowym jedzeniem i ciastem! Fajnym pomysłem mogą być zabawy kreatywne do tworzenia z dziećmi w domu – nasze www.arcybox.com sprawdziły się już na niejednej imprezie. Dzieciaki były zachwycone.

Krok 5. Zaplanuj harmonogram. Proponuję zaplanować harmonogram imprezy, zaczynając od czynności otwierającej, którą możesz wykonać, gdy przyjeżdżają goście, aby dzieci mogły łatwo dołączyć do imprezy. Następnie zaplanuj 4-5 gier lub zabaw , które potrwają po 10-15 minut. Można przeznaczać 60-90 minut na gry, zajęcia i rękodzieło, 30 minut na jedzenie i tort urodzinowy, a potem zaplanować ostatnią aktywność, która sprawi, że goście wstaną i zasygnalizują wszystkim, że impreza się skończyła.

Krok 6. Kup dekoracje. W przypadku wszystkiego – od obrusów po piniaty, najlepszym wyborem jest sklep internetowy – w przeciwnym razie będziesz skakać po mieście przez wiele dni, próbując to wszystko poskładać. Zawsze możesz zrobić własne, jeśli masz pod ręką wszystko co potrzebne . A twoje dziecko zawsze może pomóc, i będzie to dla niego wspaniała zabawa kreatywna . Jako alternatywny pomysł, kilkoro dzieci może przyjść nieco wcześniej, aby samemu wykonać ozdoby, jeśli mają ochotę.

Krok 7. Opracuj szczegóły przyjęcia urodzinowego (dekoracje, zaproszenia, jedzenie). Warto pomyśleć o wysłaniu zaproszeń urodzinowych w formie papierowej – zrezygnuj z zaproszeń elektronicznych czy poprzez media społecznościowe – nie jest to wyjątkowe ani unikatowe. Tworzenie spersonalizowanych zaproszeń na przyjęcie urodzinowe dla dzieci jest łatwe i jest jednym ze sposobów , aby Twoje domowe przyjęcia urodzinowe było wyjątkowe bez wydawania wielkich pieniędzy. Dekoracje – Dekoracja imprezowa to obszar, na który bardzo łatwo jest wydać zbyt dużo pieniędzy – i naprawdę – nie dodaje to wiele do zabawy! Dzieci zapamiętają zabawę z przyjaciółmi, zdmuchiwanie świeczek na torcie i śmianie się z ciekawych gier, w które grali – niż będą pamiętać fantazyjne nakrycia stołu! Dlatego gorąco polecam trzymać się dużej wiązki balonów z helem, które można umieścić w małych grupach na stołach imprezowych i przy skrzynce pocztowej (aby goście wiedzieli, że są we właściwym domu). Dodaj kilka serpentyn do drzwi i może namaluj transparent na białym papierze, który upamiętnia urodziny dziecka. Jedzenie – tu zamiast zmawiać pizzę, czy gotowe przekąski można w jakimś stopniu zaangażować dzieci np. do zrobienia swoich muffinek czy małej domowej pizzy. Będzie to z jednej strony praca twórcza dzieci a z drugiej świetna zabawa. Zaserwuj dzieciakom zdrowe przekąski – owoce , pokrojone w słupki warzywa są bardzo kolorowe a przy pięknym podaniu jestem pewna, że żadne dziecko się nie oprze .

Jestem pewna ,że każdy rodzic chciałby zachować wspomnienia z przyjęcia urodzinowego swojego dziecka, dlatego zaplanuj udokumentowanie tego wydarzenia. Jeśli masz aparat, rób jak najwięcej filmów i zdjęć. Innym sposobem na przechowywanie pamiątek jest założenie fotobudki, w której goście mogą również cieszyć się robieniem zdjęć (a także zabrać do domu pamiątkowe zdjęcie!). Jeśli Twój budżet nadal na to pozwala, zatrudnij kogoś do udokumentowania wydarzenia, np. fotografa lub kamerzystę. Ale jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, możesz po prostu poprosić krewnego lub członka rodziny, aby zrobił to za Ciebie, ponieważ będziesz również zajęty innymi szczegółami przyjęcia. Na koniec wydrukuj swoje zdjęcia i stwórz z nich pamiątkowy urodzinowy album.

Mam nadzieję, że wpis ten choć trochę pomoże Tobie przy organizacji wspaniałego przyjęcia urodzinowego.