Arcybox jako pomysł na prezent urodzinowy dla dziecka.

CO KUPUJECIE DZIECKU, KTÓRE MA WSZYSTKO?

Nasze dzieci bynajmniej nie są rozpieszczone ( choć to kwestia bardzo sporna 😉 ) ale jeśli chodzi o zabawki, mają prawie wszystko, czego potrzebują i pewnie ciut więcej. Jestem zdania i zawsze byłam, że mniej znaczy więcej i że posiadanie mniejszej liczby zabawek faktycznie pomaga dzieciom w zabawie – ale wprowadzenie tej zasady w życie czasem bywa trudne. Uważam, że pudełka i półki pełne wszelkiego rodzaju zabawek mogą przytłaczać dzieci, a posprzątanie części bałaganu może dać im możliwość bardziej kreatywnego wykorzystania istniejących zabawek i znalezienia zabawnych i pomysłowych sposobów ich wykorzystania.

JAKA JEST TWOJA FILOZOFIA DAROWANIA PREZENTÓW?

Jeśli starasz się postępować zgodnie z kodeksem prostoty, co dzieje się z urodzinami? Urodziny dziecka są dla nich czymś wyjątkowym – a wręczenie prezentu to hojny i tradycyjny sposób na okazanie komuś miłości bądź sympatii.

PREZENTY URODZINOWE DLA KREATYWNYCH DZIECI

Jeśli dajesz prezent i chcesz czegoś hojnego, ale nie przesadnego, pełnego zabawy , co byś dał? Wspaniałym pomysłem może być właśnie pudełko kreatywne Arcybox. Nasze pudełka to zestawy 5 – oddzielnie spakowanych zadań/ zabaw do wykonania przez dzieci samodzielnie . Każdy zestaw zawiera wszystkie materiały i inspiracje, które sprawiają, że dziecko jest pochłonięte zabawą na długi czas. Rodzice często poszukują nowych sposobów na kreatywną zabawę , same tak kiedyś robiłyśmy , ale wiemy również, że wymaga to jednak czasu – a z tym różnie bywa .

Dzieci są zawsze bardzo ciekawe, by odkrywać i uczyć się nowych rzeczy. Nieustannie interesują się otaczającym ich światem, a ich aktywne odkrywanie natury jest częścią dorastania. Możemy pomóc dzieciom w rozwoju i zrozumieniu otoczenia, kupując im zabawki kreatywne. Zabawki edukacyjne wspierają rozwój dzieci poprzez podnoszenie ich IQ, zaspokajanie ich ciekawości, pomagają poznawać otaczający je świat, a także są świetnym źródłem zabawy. Różne wzory zabawek edukacyjnych również zachęcają dzieci do kreatywności. Niektóre zabawki, które można manipulować w różne kształty i struktury, uczą dzieci, jak powstają różne rzeczy. Rodzice muszą jednak dobrać odpowiednie zabawki dla swoich dzieci w zależności od ich wieku.

Korzyści z zabawek edukacyjnych dla rozwoju dzieci

1. Pomagają zwiększyć ich IQ

Zabawki edukacyjne są zaprojektowane w taki sposób, aby zwiększały umiejętność czytania i pisania, koordynację wzrokowo-ruchową, zapamiętywanie, zdolności motoryczne i umiejętności identyfikacji. Dzieci, które umiejętnie rozwijają te umiejętności, prawdopodobnie będą stopniowo zwiększać swoje IQ. Ponieważ zabawki kreatywne mają być zabawne i przyjemne, dzieci mogą mieć wystarczająco dużo czasu na szczegółową naukę i zachowanie praktycznych umiejętności.

2. Wspomagają rozwój zmysłów

Różne rodzaje zabawek edukacyjnych są powiązane z rozwojem określonych zmysłów. Najczęstsze zmysły, które zabawki edukacyjne starają się rozwijać, to zmysł dotyku, wzroku i słuchu. Na przykład jasne zabawki w różnych kolorach poprawiają zmysł wzroku. Z drugiej strony zmysł słuchu można wzmocnić zabawkami wydającymi różne dźwięki. Gdy dzieci dorastają za pomocą zabawek edukacyjnych, pokochają dźwięki, materiały i kolory. W ten sposób mogą wyrazić swoje odczucia dotyczące indywidualnych doświadczeń. W rezultacie dzieci mogą mieć rozwiniętą osobowość i poprawić swoje umiejętności komunikacyjne.

3. Poprawia rozwój umiejętności rozwiązywania problemów

Jednym z najważniejszych elementów zabawek edukacyjnych jest ich zdolność do kwestionowania umysłu dziecka. Różne łamigłówki różnią się stopniem skomplikowania. Im bardziej skomplikowana zagadka, tym więcej energii, uwagi i myślenia wymaga od dzieci. Gdy uczą się, jak rozwiązywać zagadki i dostarczać rozwiązania matematyczne za pomocą tych zabawek, mogą skuteczniej radzić sobie z prawdziwymi problemami. Gdy myślą o różnych sposobach rozwiązywania zagadek, ich umysły rosną iz czasem rozwiną umiejętności rozwiązywania problemów.

4. Zwiększona kreatywność

Dzieci rodzą się z niesamowitym poczuciem ciekawości. W swoich wysiłkach, aby zrozumieć otaczające ich środowisko, dzieci z ciekawością eksplorują otaczające przedmioty. Dzięki zabawnym zabawkom kreatywnym dla dzieci można bezpiecznie bawić się wyobraźnią, kreatywnie projektować i budować, eksperymentować i odkrywać.

5. Zwiększony rozwój emocjonalny i społeczny

Zabawki kreatywne są nie tylko pomocne w rozwijaniu umiejętności, ale także w rozwoju umiejętności społecznych i emocjonalnych wśród dzieci. Korzystanie z zabawek edukacyjnych obraca się wokół czynności, takich jak kierowanie, dzielenie się, czekanie na swoją kolej i dobra zabawa, które są ważnymi atrybutami rozwoju społecznego.

6. Poprawiona koncentracja

Dzieci mają minimalną rozpiętość koncentracji. Bez odpowiednich narzędzi prawdopodobnie wiele stracą na swoich naukach i innych zajęciach. Tutaj wkraczają zabawki edukacyjne. Sprawiają, że nauka jest przyjemna i łatwa do opanowania, a także zwiększają zainteresowanie nauką dziecka. Dzięki tym zabawkom dzieci mogą zdobywać nowe umiejętności, jednocześnie ciesząc się zabawą.